Havuz betonarme yapısı su kaçağı ve su sızmasına karşı tek başına mukavemet gösteremez. Betonarme üstüne yapılan seramik uygulaması da kesin çözüm üretmemektedir. Havuz Yalıtımı için içeride bulunan suyun dışarı sızmasını engellemek ve dışardan gelebilecek sızmalara karşıda yalıtım için özel uygulama gerekmektedir.

Havuzlarda Su giriş yerleri, Su tahliye yerleri, Pencere alanları, duvar ile zeminin birleştiği noktalarda genelde sızdırma görülmektedir. Bu Sızdırmanın havuzlarda yaşanmaması için etkili ve dayanıklı bir havuz yalıtımı yapılmalıdır.

havuzyalitim havuzyalitimi yalitim-havuz havuzyalitim-proje havuz-izolepreje

Havuz iç ve dış yalıtım

Havuzlarda iç yalıtıma önem verdiğiniz kadar dış yalıtımda mutlaka yapılmalıdır. Havuzların içindeki suyun dışarı sızmaması önemli olduğu gibi, dışardan gelebilecek hijyenik olmayan kirli ve atık sularında havuz içine sızmaması için mutlaka dış yalıtım da yapılmalıdır.

Havuz Yalıtımı ve Havuz İzolasyonu için uzun yıllardır hizmet veren firmamız konutlar, oteller ve tüm ticari işletmere çözümler sunmaktadır. Profesyonel Havuz Yalıtım birimimiz ile öncelikle yerinizde tespit işlemi gerçekleştiriyor ve yapılacak uygulamaları sizlerle sonrasında paylaşıyoruz. Polyurea izolasyon uygulayıcısı olan firmamız uzun ömürlü dayanıklı havuz yalıtım uygulaması ile sizlerledir.

Havuz İzolasyon Uygulaması

Havuzlardaki beton blok yapısı ile suyun teması arasında izolasyon yalıtım yapılmaktadır. Bu yüzeylerde kaplama ile bir koruyucu bariyer oluşturulmalı ve su basıncı ile oluşan hidrostatik deformasyonun önüne geçilmelidir. Havuzlarda genellikle kimyasallar zamanla havuz yapısında aşınmalar, derzlerin yapısında bozulmalar neden olmaktadır. Bunlarında önüne geçmek ve su sızıntısını engellemek için yalıtım ve izolasyon yapılmalıdır.

Havuz Yalıtımı ve izolasyonu için bir kaç çeşit yöntem bulunmaktadır. Sizin havuz yapınıza en uygun yalıtım, kaplama ve izolasyon çözümü için detaylı bir analiz yapılması gerekmektedir. Hemen iletişim bölümünden bizleri arayacak adresinizde ücretsiz keşif hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Bir çok firma Havuz yalıtım yaptığını iddia edebilir ancak çoğu firma bilindik ve her havuz için aynı standart uygulamalar yapmaktadır. Ancak her havuzun yapısı birbirine benzemez. Havuzların ömrüde yalıtım dan önce bir kriter olarak alınmaktadır. Sıradan yapılacak yalıtım ve izolasyon çözümleri için tekrar aynı yerden aynı hatayı almaktadır. Proje öncesinde mutlaka havuz yapısı, deforme olan yerler, birleşim alanları, derzler gözden geçirilmeli ve teknik analizi yapılmalıdır.

Havuz Yalıtım işlerinde önceliğimiz İstanbul ve yakın illerdir. İstanbul dışı projeleriniz de ise çözüm ortaklarımız ile destek vermekteyiz. Uz İzolasyon olarak en etkili Havuz Yalıtım ve Garantili uygulama yapmaktayız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz havuz yalıtım işlerimizde 5 yıldan az olmamak kaydı ile hiç bir yalıtımsal hata görülmemektedir. En iyi bildiği işi yapan firmamız sizlere profesyonel anlamda hizmet sağlamakta ve uzun yıllar sorunsuzca kullanacağınız projeler teslim etmektedir.

yükseltilmiş döşeme tesisatçı cam balkon hurdacı