Polyurea Çatı izolasyonu

By Polyurea-izolasyon In izolasyon uygulama No comments

Çatı kaplama ve çatı izolasyonu  yıllardır süregelen en önemli ihtiyaçların başında gelmektedir. Polyurea Çatı izolasyonu yöntemi ise ülkemizde ortalama beş yıldır uygulanmakta ve bugüne kadar ki en doğru, en sorunsuz çözümler olduğu görülmektedir. Bir çok yöntem çatı kaplamada denenmiş olsada kısa sürede sızını, akıntı ve tahribat görülmekteydi. Sprey Polyurea çatı yalıtımı sayesinde bir çok sorun engellenmiş ve mukavemet gücü çok yüksek uzun kullanıma çok uygun bir uygulama sağlanmış olmaktadır.

Hangi Çatılarda Polyurea Uygulanmaktadır?

Çatı deyince daire, konut çatıları akla gelsede polyurea bir çok çatı sisteminde tercih edilmektedir. Bunlara bir kaç örnek vermek gerekirse;

 • Müsakil Daire çatıları
 • Apartman Çatıları
 • Fabrika Çatıları
 • Sanayi Site Çatıları
 • Spor Salonu Çatıları
 • Üretim Tesisi Çatıları
 • Hastane Çatıları
 • Depo Çatıları
 • Metal Çatılar
 • AVM çatıları
 • Antrepo Çatıları

Yukarıda listelediğimiz tüm çatılarda bugüne kadar polyurea çatı izolasyonu ve polyurea çatı kaplama uygulanmış olup sorunsuz ve uzun ömürlü kullanıma sunulmuştur.

Polyurea’nın Çatı Yalıtımına Etkisi

Çatılarda en sık yaşanan olumsuzluklar ek yerlerinden sızma, akma gibi durumlardır. Kiremit Kullanımlı Çatılar, Mebran Kullanımlı Çatılar, Ondüline kullanımlı çatılar, Osb üstü Mebran kullanımlı tüm çatılarda mevsim şartlarından oluşan haraketlilik nedeni ile ek yerleri su alır. Su almaması için bu tip çatı modellerinde bir çok önlem alınsada yeterli olmamakta kısa süreli çözümler sağlamaktadır. Yağmur suyu asitlerine bir çok çözüm belirli bir süre sonrasında karşı koyamaz çözülür ve akma, sızma gerçekleşir. Polyurea uygulaması ise suya dayanıklı özelliği ile çözülme sağlamaz ve sızma akmaya kesinlikle izin vermez. Polyurea yüksek UV dayanımı %500’e kadar esneme ve kopma direnimi sayesinde çatınıza yüksek direç sağlamaktadır.

Polyurea Çatı izolasyonu Maliyetleri

Çatı izolasyonu için bir çoğunuz çeşitli yalıtım ve izolasyon malzemesi kullanmışsınızdır. Bir çoğu da sizlere kesin ve ileriye dönük çözümler sağlamamıştır. Düşük ve ucuz maliyetleri nedeni ile tercih edilen diğer yalıtım çözümleri anlık çözümler sağlasa da sizlere tekrar tekrar aynı noktadan sorunlar çıkarmaktadır. Polyurea ise bir kez yaptırılıp ömürlük kullanıma uygun ve uzun vade düşünüldüğünde size en ekonomik Polyurea Çatı izolasyonu malzemesi olacaktır.

İstanbul Polyurea Çatı izolasyonu Yaptırmak

Firmamız Uz izolasyon İstanbul genelinde her ilçede her tip çatı modelinde uygulama yapan ender firmalardandır. Polyurea Çatı izolasyonu ve yalıtımı ile kaplama işlerinizi tümünü en hızlı, vadedilen sürede teslim ve kaliteli şekilde yapmaktadır. Sprey polyurea çatı kaplama işinin uzmanı teknik kadromuzla daire çatılarından, iş merkezlerine ve büyük projlere kadar bir çok uygulamaya imza atmış firmamızdan hemen çatı izolasyonu teklifi isteyebilirsiniz.

 

İlgili aramalar : polyurea çatı izolasyonu, polyurea çatı kaplama, polyurea çatı, polyurea sprey çatı izolasyon, sprey polyurea çatı izolasyonu, polyurea çatı yalıtım, istanbul polyurea çatı izolasyonu, istanbul polyurea çatı kaplama, istanbul polyurea çatı