Polyurea çift konpenantlı A ve B bileşeninden oluşan % 400 elastik sıcak püskürtme ile uygulanan su izolasyon ürünüdür. Polyurea İzolasyon uygulamamız İstanbul ve ülke genelinde bir çok yapıda tercih edilmiş ve hali hazırda kullanılmaktadır.

Polyurea İzolasyon Özellikleri

Polyurea Kaplaması, Sprey Polyurea Su Yalıtım Kaplaması, Polyurea kaplama, koruma ve derz dolguları konusunda gerçekten mükemmel bir üründür ve çok çeşitli uygulama alanı mevcuttur. Polyurea kaplamaları, genellikle beton ve çeliğin korozyon ve aşınmaya karşı korunması ve su izolasyonu amacıyla uygulanır. Çok hızlı reaksiyon süresi, yüksek esneklik ve aşınma dayanımı özelliklerinden dolayı polyureanın geleneksel malzemelere karşı birçok avantajı vardır. Polyureanın endüstriyel alandaki uygulamaları hızlı bir şekilde artmaktadır ve her geçen gün kendine yeni bir uygulama alanı bulmaktadır. Polyurea izolasyon, yüksek basınçlı ve ısıtmalı makineler ile geniş alanlara uygulanabilmesi yarısına taşınabilir ve hava ile çalışma tabancalar yardımı ile küçük alanlara da uygulanabilir. Yüzey hazırlığı yapılmış alanlara uygulanan polyurea izolasyon çok hızlı reaksiyon süresi sayesinde, kısa sürede kullanıma alınabilir ve tam yükleme yapılabilir. Polyurea kaplaması şu şekilde uygulanan yer ve şartları. Termal Dayanım Açık hava şartlarına dayanım Nem Hassasiyeti yoktur Hızlı küllenme süresi Yüksek aşınma dayanımı Çevre dostu uçucu organik bileşen içermez Yüksek kimyasal dayanım Mükemmel çekme&yapısal dayanım Darbeye karşı ses izolasyonu

polyurea izolasyon

polyurea izolasyon

Polyurea NEDİR ?

Polyurea, A bileşeni izosiyanatlardan ve B bileşeni amin ve polyetheraminlerden oluşan iki bileşeni püskürtme yöntemi ile uygulanabilen, hızlı kürlenme özelliği sayesinde projeleri kısa sürede kullanıma almaya imkan tanıyan,yeni bir izolasyon ve kaplama sistemidir. Polyurea spesifik bir kaplama ismi değil,bir polymer teknolojosinin açıklamasıdır. Polyurea kaplama, onarım ve derz dolgusu konularında dünyadaki en son teknolojidir. Polyurea bilinen diğer malzemelere kıyasla, yalıtım ve kaplama kullanıma dayalı deformasyonları, problemleri sıfıra indirir. Ucuz gibi görünen diğer yalıtım ve kaplama malzemeleri, özellikle prestij projelerinde, ileriye yönelik işletme maliyetlerini arttırmakla, ya da kendini yok etmekle kalmaz, yapılanların diğer birimlerine geri dönüşü mümkün olmayan, ciddi hasarlar verir. Bunun örnekleri ülkemizde malesef halen yaşanmaktadır. Bu tür problemleri yok etmenin tek yolu problemi başlamadan bitirmektir. Bunun için doğru seçim; püskürtme yöntemiyle uygulanan polyurea yapı kimyasalıdır. Polyurea, püskürtme yöntemi ile uygulandadığından dolayı, ekyeri oluşturmaz.%400′ün üstünde esneklik ve mükemmel aşınma dayanımı bir arada sağlayan tek üründür. Bu özelliğinden dolayı su yalıtımı ve zemin kaplaması tekbir malzemeyle sağlanmış olur. Hızlı servise alınabilirliği sayesinde; zamanın çok değerli olduğu, otel, iş merkezi, fabrika v.b. projelerde müşterilerine hızlı ve kesin çözüm sağlar. Servise alınabilirlik süreleri için lütfen teknik birimlerimizle irtibata geçiniz. Polyurea bir iz o siyan-at bileşeni ve poliyol karışım sonucu polimer izolasyonu yoluyla sentetik reçine karışımı bileşeninin reaksiyon ürünü olarak elde edilen elastomer türüdür.

polyurea teras izolasyon

polyurea teras izolasyon

polyurea-teras-yalıtım-uygulaması

polyurea-teras-yalıtım-uygulaması

Polyurea ‘nın Keşfi

Yunanca’da Üre ουρίας – drar anlamına gelirken, poli- πολυ çok kelime anlamına gelir. Türkçe’de Polyurea, Poliüre olarak Yunanca’dan geliştirilmiş bir isimle bilinmektedir. Polyurea’nın bulunuş yılları başlangıçta 1959’lara dayanmaktadır. O tarihlerde teoride geliştirilmişse de gerçekte hayata ciddi anlamda geçememiştir. O tarihlerde ilk olarak spandex üretiminde, kullanılan kopolimerler olarakda biliniyor. İki bileşenli poliüre sentetik reçine karışımı ile elastomer bir reaksiyon ürünü olarak geliştirilmesi 1990’ın başlarında somut şekilde gerçekleşmiştir. Polyurea Sprey, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın, sert bir kaplama sistemidir. Bu sistem bütünü, alanında çığır açan bir buluş olarak 21’inci yüz yılda yerini almıştır. Hiç şüphesiz uzun yıllar kullanımı devam edecektir. Polyurea sistemleri, sunduğu ayrıcalık ile tüm zemin kaplama metotların önüne geçmiştir. Bu sistem sayesinde, su yalıtımına uzun yıllar kesin çözüm bulunurken zemin kaplamalarına daha verimli bir yöntem sunmuş oluyor. Polyurea‘nın Özelikleri Polyurea hızlı kürlenebilen % 100 katı, aromatik yapılı, esnek,iki bileşenli sprey poliüre malzemesidir. Uygun şekilde hazırlanmış beton ve metal yüzeylere uygulanabilir. Son derece hızlı jel süresi sayesinde -30 ° C ‘ye kadar uygulamalar için uygundur.

yükseltilmiş döşeme tesisatçı cam balkon hurdacı