Poliüretan Enjeksiyon

By Polyurea-izolasyon In izolasyon No comments

Bir çok farklı yapı ve alanda kullanılan Poliüretan Enjeksiyon uygulaması firmamız tarafından İstanbul da profesyonel ekiplerce yapılmaktadır. Ufak veya büyük demeden bütün projeleriniz için çözümler sağlıyoruz. Poliüretan Enjeksiyon izolasyon çözümleri metro tünelleri, bodrumlarda, sığınak alanlarında, asansör kuyusu, yapı temellerde, perde duvar öncesinde kullanımı sıkça görülmektedir.

İstanbul da bu ürünü bulup satın alabilirsiniz ancak profesyonel uzmanlar tarafından uygulanması gerekir. Üründen maksimum verim alınması için özel makinaya ihtiyaç duyar. Piyasa da bu ürün ile izolasyon sağladığını belirten bir çok kişi ve firma olsa da özel cihazlara sahip olmadan uygulamada verim alınması oldukça zordur. Firmamız İstanbul da deneyimli uzman izolasyon uzmanları ile sizlere en verimli şekilde sağlamaktadır.

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon Nasıl yapılır?

Çatlak bölge veya soğuk derzler gerektiğinde şoklama malzemesi veya tamir harcı ile kapatıldıktan sonra m tüle 20-30 cm aralıklarla yaklaşık 4 adet Paker gelecek şekilde belli açıyla yerleştirildikten sonra istenilen reaksiyon süresine göre %2–10 oranında hızlandırıcı Poliüretan enjeksiyon ile homejen karışım elde edinceye kadar karıştırılır. Bu karışım tek bileşenli bir pompa (makine) yardımı ile suyun durdurulması istenen bölgeye enjekte edilir. Karışım, ortamdaki su ile reaksiyona girer ve köpürerek suyu durdurur. Yapılacak olan iş noktasal olarak suyu kesmektir.

Poliüretan Enjeksiyon Malzeme Tanımı Nedir?

POLİÜRETAN ESASLI, SUYU KESMEK ve ÇATLAKLARI DOLDURMAK İÇİN GELİŞTİRİLMİŞ ENJEKSİYON MALZEMESİDİR.

Malzeme makina sayesinde kolayca uygulanmaktadır. Makina motoru sıvı enjeksiyon motorlu ve hidrolik yapıya sahiptir. Enjeksiyon makinesi pistonlu olup sıvı halde olan poliüretan reçineleri yüksek basınçla transfer eder. Makinanın enjeksiyon yapabilmesi için uzatmalı yüksek basınca dayanıklı hidrolik hortumlara ihtiyaç duyar. 220 volt elektrik ile çalışmaktadır. Makina ile basınçlı şekilde duvar, beton ve benzeri çatlakların içerisine doldurulması oldukça kolaylaşır.

Poliüretan Enjeksiyon Kullanım yerleri Nelerdir?

  • ÇATLAKLI KAYAÇ STABİLİZASYONUNDA
  • NEGATİF YÖNDEN GELEN SULARIN DURDURULMASINDA
  • KUMLU ZEMİNLERE ve ÇATLAKLI KAYAÇLARA ÖN ENJEKSİYON YAPMAK İÇİN.
  • TÜNEL KAPLAMA BETONLARI ve DİYAFRAM DUVARLARDA,KAÇAK SULARIN DURDURULMASI İÇİN.

Poliüretan Enjeksiyon Avantajları

  1. TEK BİLEŞENLİ POMPA YARDIMIYLA UYGULANIR.
  2. SU İLE REAKSİYONUA GİREREK KÖPÜK OLUŞTURUR.
  3. GENLEŞME FAKTÖRÜ YÜKSEKTİR.
  4. EKONOMİKTİR.
  5. SOLVENT İÇERMEZ.
  6. ISLAK ZEMİNLERE İYİ YAPIŞIR.