İstanbul içinde bir çok yapıda yalıtım ve izolasyon anlamında sorunlar yaşanmaktadır. Sprey Polyurea uygulayıcısı olan firmamızda Teras izolasyon, ek yeri olmadan ısı köprüsü oluşmadan darbe dayanıklı teras, temel balkon vs. yerlerde kullanılmak, makine yardımıyla uygulanmaktadır. Teraslarda meydana gelen kılcal çatlaklar, ve derz araların meydana gelebilecek bina oturmaların dan kaynaklanan çatlaklar su almasına olanak sağlanmaktadır.

terasizolasyon

Teras İzolasyon

Teras izolasyon için dikkat edilmesi gerekenler

Teras izolasyon yalıtımında önemli olan nokta; betonarme yapı, şap, kale bodur gibi yapı elemanlarının teraslarda hiç bir su yalıtımı sağlamaması nedeniyle su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle terasların yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gerekmektedir. Teras çatılarda betonarme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması nedeniyle gözle görülmeyen hareketler nedeniyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı şekilde oluşmasına neden olur. Teras çatılar su geçirme riskini her şekilde taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın. Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su, günümüzde durdurulması ve önlenmesi en zor maddedir. Bu açıdan bakıldığından önlem almak vazgeçilmezdir. Su, saydam bir yapıya sahip Oksijen ve Hidrojenden oluşan, sıvı durumunda tüm açık gözenekli yüzeylerden rahatlıkla geçebilen ve yapıda doğal olan tüm malzemelerden korunması gereken bir maddedir. Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık teraslarda her açıdan önem kazanmaktadır. Sürekli gelişen yapı teknolojilerinde teras yalıtımı malzemeleri; su geçişine karşı koyarak mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip ürünlerdir. Ayrıca teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir ve çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet şeklindedir.

Teras izolasyon Uygulama

Teras izolasyon Firmamız tarafından son teknoloji olan, mobil araçlarımızla uygulanır ve uzun ömürlü olan Polyurea 5 yıl garantilidir. Teras izolasyon uygulamalarını bugüne kadar yüzlerce yapıda uyguladık. Sitemiz bünyesinde referansları inceleyebilisiniz. Teras izolasyonu için daha detaylı bilgi almak, Teras izolasyon fiyatlarını öğrenmek isterseniz hemen müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz. Ayrıca İstanbul içi her bölgede bu alanda ücretsiz keşif desteğimizde bulunmaktadır.

polyureaterasizolasyon

polyurea teras izolasyon

polyurea-teras-yalıtım-uygulaması

polyurea teras yalıtım izolasyon uygulaması

yükseltilmiş döşeme tesisatçı cam balkon hurdacı