İzolasyon için ihtiyaç gün geçmiyor ki artmasın. Her alanda izolasyonun değeri oldukça fazladır. Tarihten günümüze izolasyon için yüzler araştırma yapılmış ve bir çok yöntem bulunmuştur. Poliüretan köpük ise günümüz koşullarında sizlere en kesin çözümleri üretebilicek yetkinlikte bir ürün olarak sunulmaktadır.

poliüretan köpük

poliüretan köpük

Poliüretan köpük Nedir?

Sprey poliüretan köpük, uygulama yüzeyine yüksek basınçlı sprey köpük makinesi vasıtasıyla püskürtülen sıvı poliüretan köpük malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişerek poliüretan köpük halini alan çok düşük ısı iletimi değeri saye-sinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir. Sprey köpük tek malzeme ve tek uygulama ile formül ve projeye bağlı olarak 3-4 yalıtım malzemesinin (ısı yalıtımı ürünleri, hava bariyerleri, buhar geciktiricileri, sızdırmazlık ürünleri yerini alabilir. Püskürtme poliüretan köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir.

poliüretan köpük uygulama

poliüretan köpük uygulama

Poliüretan köpük Faydaları Nelerdir?

Poliüretan köpük uygulanmış alanlarda bir çok size yarar sağlayacak fayda vardır.

 • Poliüretan köpük Günde 500-1,500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar.
 • Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir.
 • Sprey poliüretan köpük çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur. Neden Sprey Poliüretan Köpük Sprey köpük uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran püskürtme poliüretan geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Ama, sprey poliüretan köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.
 • Daha Az Kalınlıkla Yüksek Yalıtım Daha Düşük Isı İletkenlik Katsayısı Sprey poliüretan köpük uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.
 • Kolay Nakliye ve Uygulama Sprey poliüretan uygulama alanına özel mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödenmeden ulaştırılır. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı poliüretan köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile poliüretan köpük uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanır.
 • Poliüretan köpük Daha Hızlı Uygulama Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha az personel ile daha fazla alanın yalıtımına olanak sağlar.
 • Sprey poliüretan köpük mobil izolasyon aracı ile günde 5001.500 m² alanın yalıtım uygulaması gerçekleştirilir.
 • Dayanıklılık Sprey poliüretan köpük diğer yalıtım malzemelerine göre daha dayanıklı olduğu için uzun süreli performans sağlar. Çok güçlü baskı dayanımına sahip olduğu için yaya trafiğine açık teras ve garaj uygulamalarında benzersizdir.
 • Poliüretan köpük Üzerinde yüründüğünde esneme ve ses yapmaz, su ile temasında bozulmaz.
 • Çok Yönlü Uygulama Sprey poliüretan köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklı alanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır: Endüstriyel çatı yalıtımı, Deniz taşıtları yalıtımı, Hayvansal barınak yalıtımı, Soğuk hava deposu yalıtımı, Boru hattı yalıtımı, Tank-silo yalıtımı. Sprey köpük uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran püskürtme poliüretan köpük geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar.
 • SU YALITIMI Köster KB Pur 214 : Gezilebilir terasların su yalıtımında kullanılan, poliüretan esaslı ve tek bileşenli su yalıtımı ürünüdür. Su birikmelerine ve UV ışınlarına karşı dayanımlıdır.
 • Yüksek elastikiyete ve -40C ile+80C arasında sıcaklık dayanımına sahiptir. KB Pur 214 sürülerek uygulandığı beton, şap veya mozaik yüzeylerde süratle kuruyarak eksiz, derzsiz ve su geçirimsiz bir kaplama oluşturur. Reaksiyonunu tamamladıktan sonra su, tuzlu su, tuz çözeltileri, bazlar, seyreltilmiş asitler ve deterjanlara dayanımlıdır.
 • Yaya trafiğine dayanımlıdır.
 • UV ışınlarına ve dış hava koşullarına dayanımlıdır.
 • Poliüretan köpük Eksiz ve derzsiz bir kaplama oluşturur.
 • Elastikiyetini -40C’ye kadar muhafaza eder.
 • Tek bileşenlidir, uygulaması ve tamir etmesi son derece kolaydır.
 • Poliüretan köpük Sürekli su ve kar temasına dayanımlıdır.
 • Aşınma ve yıpranmaya karşı mukavimdir. -Çatı, balkon ve teraslar -Çatı dereleri ve beton kanallar -Islak hacimler ve benzerlerinde -Beton, sıva, şap, tamir harcı, sıvanmış tuğla-gazbeton ve briket, ahşap ve metal yüzeylere uygulanabilir.
yükseltilmiş döşeme tesisatçı cam balkon hurdacı