Havuz İzolasyon Kaplaması

By Polyurea-izolasyon In İstanbul Polyurea İzolasyon, izolasyon, izolasyon uygulama, yalıtım No comments

İstanbul geneli Havuz İzolasyon Kaplaması evin bahçesine güzel ve kaliteli bir görünüm için yapılacak ev aksesuarı niteliğinde yapılacak olan işlemler arasında yer almaktadır. Bu uygulama da kullanılacak olan malzeme hiçbir şekilde deforme olmaz, uzun ömürlü, koku yapmaz, bakteri ve böcek barındırmayan yeni nesil teknoloji ürünüdür. Bunun nedeni ise artık akıllı ev, yalıtımlı ev günümüzün en belirgin istekleri arasında yer alıyor. Bu nedenle eski evler dönüşüme yeni evler zaten yeni teknoloji ile üretilmiş boyalarla donanmaya başlıyor.

Havuzlar ilk yapıldıklarında seramiğin altına yapılacak uygulamaların kaliteli, esnek, su basıncının ağırlığına dayanıklı uzun ömürlü izolasyon olması gerekmektedir. Havuzların  altına uygulanan basit izolasyon malzemelerinin havuzu su ile doldurduğunuz da tonlarca su basıncına karşı direnç gösterememesi ve havuzunuz su kaçırmaya başlaması gibi olası kötü yanları vardır.

Havuz İzolasyonu Neden Önemlidir?

Havuzların uzun ömürlü, sağlıklı ve hijyenik olması için Havuz Yalıtımı önemlidir. Duvarın zeminle birleştiği noktalar, hijyen için kullanılan klorun deforme ettiği alanlar, pozitif ve negatif basınca maruz kalarak kalitesini kaybeden seramikler elden geçirilmeli, soğuk havalarda don tehlikesine karşı havuz su yalıtımı uygulaması ile dayanıklılığı arttırılmalıdır.

Havuz su yalıtımı her şeyden öncesinde tecrübeli firmalara yaptırılmalıdır. Baştan savma ve kalitesiz izolasyon malzemeler kullanılarak yapılan bir çalışma sadece masraftan ibaret olup sağlıklı bir havuz su yalıtımı olmayacaktır. Yıpranmış havuz yüzeyi tamir edilmeli, dikey ve yatay köşeler pahlanarak sızdırmazlık devamı sağlanmalıdır. Eğer su akıntısı olan delikler varsa bunlar mutlaka kapatılmalı, her koşulda sızdırmazlık sağlayacak bir havuz su yalıtımı yapılmalıdır.

Havuz Su Yalıtımı Çeşitleri Nelerdir

Çimento esaslı su yalıtımında su geçirmezliği sağlayan çimento esaslı karışımlar kullanılır. Suyla teması kesen akrilik esaslı boyalar ise renkli ve suya karşı dayanıklı malzemelerdir. Polyurea kaplamada son teknoloji ekipmanlar kullanılmakta, uzun yıllar sızdırmaz ve hijyenik havuz ortamı sağlanmaktadır. Havuzun yapısına göre her çeşit havuz su yalıtım uygulamalarını yapan firmamız, profesyonel ekibi ile her zaman en iyi çözüm ortağıdır.

Havuz Yalıtım işlerinde önceliğimiz İstanbul ve yakın illerdir. İstanbul dışı projeleriniz de ise çözüm ortaklarımız ile destek vermekteyiz. Uz İzolasyon olarak en etkili Havuz Yalıtım ve Garantili uygulama yapmaktayız. Bugüne kadar yapmış olduğumuz havuz yalıtım işlerimizde 5 yıldan az olmamak kaydı ile hiç bir yalıtımsal hata görülmemektedir. En iyi bildiği işi yapan firmamız sizlere profesyonel anlamda hizmet sağlamakta ve uzun yıllar sorunsuzca kullanacağınız projeler teslim etmektedir.