İstanbul köpük izolasyon

By Polyurea-izolasyon In izolasyon No comments

İstanbul köpük izolasyon için uygulayıcı firmayız. Yaam alanları ve ticari yapılar dahil tüm alanlarda köpük izolasyon yöntemi ile uygulama yapmaktayız. Bir çok alanda kullanıldığı gibi bina dış cephelerinde ısı yalıtımı amacı ile kullanımı son yıllarda oldukça öne çıkmıştır. İzolasyon firmalarında genelde Sprey İzolasyon olarak adlandırılan Köpük izolasyon Poliüretan bir malzemedir. Bina dış cepheleri için iskele ve vinç yardımı ile uygulaması yapılır.

Dış Cephe Köpük İzolasyonu Nasıl Uygulanır?

Bina dış cephelerinde ısı yalıtımı için en etkin yöntemlerden biridir. Her izolasyon firması İstanbul da köpük izolasyon yapamaz. Bunun için gerekli olan mobil ekip bulunması gerekir. Mobil araçlarda ısıtıcılı hortum, sprey mekanizması bulunması gerekir. Püskürtme yöntemi ile bina dış cephesine uygulanması gerekir. Mobil Makine içerisinde 2 bileşenli sıcı ile Poliüretan ile püskürtme yapılır. Dış cepheye sprey yöntem ile tutturulacak olan köpük su teması ile ayrışmada yaşamaz. Poliüretan kullanıldığı alanlarda bakteri ve haşerede barındırmazlar. Bir çok kişinin izolasyonda endişe yaşadığı kötü koku, çürüme gibi durumlar oluşmaz ve uyguladığımız ürün ayrıca da son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Yalımsız ve izolasyonu yetersiz olan binalarda dış cephelerden kaynaklı ısı kayıpları yaşanır. 200 kilowatt civarında elektrik enerjisi ile 15-20 15 m² civarında yalıtılmadan duvardan çıkmaktadır. Ancak İstanbul köpük izolasyon için tercih edeceğiniz poliüretan malzeme ve uygulama ile bunu %90 civarında azaltmanız mümkündür. İzolasyon için zorlu alanlarda sprey uygulamalar son derece pratik ve hızlı çözümler sunmaktadır.

Hangi Yüzeylerde Köpük İzolasyonu Yapılmaktadır?

İstanbul köpük izolasyon için uygulama yapacağımız yüzeyin durumu bizler için önemsizdir. Her tür yüzeyde Püskürtme poliüretan köpük uygulanabilmektedir. İşlem sırasında harici hiç bir maddeye de gerek duymaz. Malzemenin çok güçlü olan yapışma özelliği sayesinde kesintisiz ve ek yerleri oluşmadan yapışır. Kullandığımız ürün ayrıca esnek olup bina ile birlikte haraket eder. Sarsıntı ve titreşimlerden de etkilenmez.

  •  Cephe ve Yüzeyde kırma dökme, delme işlemi yaşanmaz.
  •  Ek yeri oluşturmaz ve kesintisiz yalıtım sağlar.
  •  Su, asit vb gibi durumlardan etkilenmez ve çözülmez.
  •  Cephelere uygulanan sprey izolasyon sayesinde bina nefes alması sağlanır.