Su Yalıtımı

By Polyurea-izolasyon In izolasyon, yalıtım No comments

Yaşam alanları ve yapısal alanlarda Su yalıtımı son derece gerekli ve ciddiye alınması gereken bir izolasyon uygulamasıdır. Doğru bir Su izolasyon ve Yalıtımı yapılmayan binalar zaman içerisinde çeşitli sorunlar yaşamaktadır. Su ile beraber Nem binalarda beton bloklardan metale, ahşap’a, taş ve tığla gibi tüm isimlere karşı etkilidir ve zaman içerisinde bozulma ve çözülmelerine neden olmaktadır. Binayı ve yapıyı bu gibi olumsuz etkilerden korumak için yapılan tüm işlere Su yalıtımı denmektedir.

Neden Su Yalıtımı Yaptırmalısınız?

Yapınızın Ömrünü Uzatır : Eğer yapıda Su yalıtımı için önlem alınmamış ve uygulama yapılmamışsa su yapının tüm donatılarının içine sıza ve kimyasal olarak tepkime yaratır ve çözülmelere neden olup. Buda başta betonlar olmak üzere yapının zaman içerisinde güç özelliğini ve dayanımını yitirmesine neden olur. Binadaki taşıyıcı bölümlerde demir kullanımı bildiğiniz üzere yoğun olup sızan sular demirlerin paslanma ve yıllar içerisinde çürümesine neden olur.

Sağlık ve Konforlu Sunar : Su İzolasyonu yapılmamış yapılarda su kendisine mutlaka bir yol bulur ve iç ortamlara girerek küf oluşmasına, leke ve mantarların oluşuma neden olur ki buda oldukça sağlıksız bir ortamın oluşmasına neden olur. Eğer doğru bir uygulama yaptırmadıysanız Binadaki sıvaların dökülmesinden turunda, Kötü koku oluşuma ve doğal malzemelerin zarar görmesine kadar etki eder. Eğer sizlerde yapılarınızda ve çeşitli mekanlarınızda bu ve benzeri sorunlar yaşamak istemiyorsanız bakteriler de yapınızın ömrünün kısalmasını istemiyorsanı kesinlikle Su yalıtımı yaptırmalısınız.

Su yalıtım Malzemeleri hangileridir?

Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımı

Su yalıtımı için İstanbul başta olmak üzere ülkemizde bir çok farklı yöntemle işçilik ve uygulama yapılmaktadır. İzolasyon ve yalıtım amatörce yapılacak bir uygulama olmayıp kesinlikle doğru tercihler yapmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Su yalıtımında kullanılan genel yöntemler ve malzemelere bakıldığında Su yalıtım Örtüleri, Sürme esaslı ürünler ve yapısal kimyasallar bulunmaktadır. Firmamız Su yalıtımında şimdiye kadar sprey püskürtme yöntemi ile yapılan izolasyon modeli olan Polyurea izolasyon ile oldukça başarılı sonuçlar almaktadır. Su yalıtımı dahil bir alanda en güvenilir ürün ve kullanım olan Polyurea ile sizlerde uzun vadeli kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Binalarda Nerelerde Su Yalıtımı yapılmaktadır?

Binalarda Su izolasyonu ve Yalıtımı için bir çok alanda işlem yapılabilmektedir. Genel uygulama alanları aşağıdaki gibidir.

  • Teras ve Çatılarda Su yalıtımı
  • Temel ve Döşemelerde Su yalıtımı
  • Duvar ve Cephelerde Su yalıtımı
  • Özel Uygulamalarda Su yalıtımı