Teras Yalıtımı

By Polyurea-izolasyon In İstanbul Teras İzolasyon, izolasyon 1 Comment

Teras yalıtımı gezilebilir alanlar için kesinlikle yapılması gereken bir uygulamadır. Binalar da su izolasyonu en önemli konudur. Su geçirgenliği ve önlenmesi en zor konudur. Binaların yapım aşamasından binanın tam oturmaması nedeni ile sonrasında kılcak çatlaklar oluşur ve su mutlaka sızacak bir yer bulur. Teraslarda genelde tercih edilen fayans ve kalebodurlar da derz aralarından sızma yaşanır.  Sadece şap kullanımı olan teraslarda da kılcak çatlaklar oluşur ve su mutlaka sızıntı yaşatır. Bunun çözümü için teras izolasyonu yaptırmalı ve doğru ürün ve uygulama seçmelisiniz.

Neden Teras Yalıtımı Yaptırmalısınız?

Binalarda gezilebilir alanlardan olan ve dış etkenlere maruz kalan önemli bölgelerden biridir teraslar. Teraslar su geçirgenliği en yüksek riski bulunan yerlerdir. Su tüm açık gözenekli yüzeylerden rahatlıkla geçer yapılarda bozulmalara neden olur. Su yalıtımı yaptırmak teras gibi alanlarda bina sağlığı içinde son derece önemlidir. Sızan su bir alt kattan tavan bölümünden ve alt kat duvarlarında nemlenme, küflenme ve damlama şeklinde kendisini gösterir. Binanını mutlaka sudan korumalı ve doğru Teras Yalıtımı yaptırmalısınız.

Teras Yalıtımı için Polyurea

Polyurea izolasyon ve kaplama teknolojisi son yıllarda teras yalıtımı için en çok tercih edilen ve firmamız tarafındanda önerilen üründür. İstanbul teras izolasyonu için şimdiye kadar sayısız binada ve yapıda uygulama yapmış bulunmaktayız. Püskürtme izolasyon yöntemi olan polyurea şimdiye kadarki teras izolasyon çözümleri arasında en etkili çözümdür. Gezilebilir teras alanları için polyurea ek yeri oluşturmadan sızıntıya ve suya son derece mukavemetlidir. Polyurea Kaplama diğer bir çok alternatif ürüne göre yüksek elastikiyet sağlar. Çatlak oluşturmaz ve binanın sağlığını korur ve ömrünüde aynı zamanda uzatır.

Teras Yalıtımında Kullanım Avantajları

  • UV dayanımı oldukça yüksek olup beton, kalebodur ve seramik gibi yüzeylerin üzerine en uygun üründür.
  • Polyurea teras yalıtımı ek yeri oluşturmaz ve sızdırma yapmaz
  • Elastikiyeti sayesinde üzerinde gezilebilir özelliği vardır bozulma yapmaz
  • Polyurea sprey ve püskürtme izolasyonu renk imkanı suna ve dekoratif bir görünüm sağlar.
  • Ral renklerine göre uygulanabilir özelliği taşımaktadır. Bu nedenle uzun yıllar dekoratif görünüme sahiptir.
  • Bina korozyonu için teras yalıtımı direncini yüksektir